Restart Taterniczka
5 grudnia 2015
0

12 lipca 2015 zamieściłem z dumą pierwszego newsa na niniejszej stronie pod dosyć buńczucznym tytułem – Odpalanie Taterniczka. Wydawało się wtedy, że to już prawie koniec założycielskich prac i teraz będzie tylko opracowywanie i wstawianie nowych materiałów. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej skomplikowana niż sądziliśmy wspólnie ze wspierającym mnie Jurkiem. Obydwoje byliśmy pełni dobrych chęci, ale bez doświadczenia w materii budowania stron www.
Po krótkim okresie szarpania się i wyważania dawno już otwartych drzwi daliśmy za wygraną. Jedynym rozsądnym wyjściem było zaangażowanie zawodowca i zbudowanie strony od nowa, na solidnych i sprawdzonych podstawach. Wakacje nie sprzyjały szybkim działaniom, w końcu jednak w październiku zaczęliśmy wszystko od nowa. Zdecydowałem się nawet na zmianę tzw. silnika strony, gdyż po prostu sprawdzony w tej materii człowiek pracował na innym programie. Na dodatek Wojtek Słowakiewicz /wspinanie.pl/ po starej znajomości obiecał pomoc i konsultacje w przyszłości, jeśli moja strona będzie oparta na WordPress, w którym pracuje na co dzień.
Takie zmiany musiały trochę potrwać, ale wygląda na to, że finał pierwszego, podstawowego etapu już naprawdę tuz, tuż. Zresztą od kilku tygodni nowe wydanie taterniczka.com „wisi” już w Internecie, ale w permanentnej budowie. Ciągle coś zmieniamy, poprawiamy i tak zapewne będzie jeszcze długi czas, a przecież w zasadniczym wymiarze strona działa. Więc dlaczego jej nie udostępnić szerszej publiczności?
Tak więc dzień 5 grudnia 2015 uznaliśmy za dzień ponownego Odpalenia Taterniczka. Miejmy nadzieję, że będzie ono bardziej udane niż ten pierwszy start.

Redaktor i Budowniczy www.taterniczek.com